Keputusan hari kelapan Olimpik Tokyo (30 Julai)
TOKYO, 30 Julai -- Keputusan hari Kelapan Olimpik Tokyo melibatkan atlet Malaysia hari ini (Jumaat):
OLAHRAGA
-----------------
Pusingan Awal:
100 meter (m) Wanita (Saringan 2):
-
Farzaneh Fasihi (IRI) - 11.76 saat (s)
-
Azreen Nabila Alias (MAS) - 11.77s (Catatan Peribadi Terbaik)
Mudhawi Alshammari (KUW) - 11.82s
(Nota: Azreen layak ke pusingan pertama)
OLAHRAGA:
-----------------
Kelayakan:
Lompat Tinggi Lelaki (Kumpulan B):
- Mutaz Essa Barshim (QAT) - 2.28 meter (m)
- Django Lovett (CAN) - 2.28m
- Hamish Kerr (NZL) - 2.28m
...Lee Hup Wei (MAS) (Tiada catatan)
(Nota: Hup Wei gagal dalam tiga cubaan untuk melepasi 2.17m)
OLAHRAGA:
-----------------
Pusingan Pertama:
100 meter Wanita (Saringan 6 ):
- Blessing Okagbare (NGR) - 11.05 saat (s)
- Asha Philip (GBR) - 11.31s
- Tynia Gaither (BAH) - 11.34s
...7. Azreen Nabila Alias (MAS) - 11.91s
(Nota: hanya tiga terbaik layak ke separuh akhir)
PELAYARAN:
------------------
Laser Standard Wanita:
Perlumbaan 9:
1. Marit Bouwmeester (NED)
2. Shay Kakon (ISR)
3. Mara Stransky (AUS)
...16. NUR SHAZRIN MOHAMAD LATIF (MAS)
Perlumbaan 10:
1. Mara Stransky (AUS)
2. Sarah Douglas (CAN)
3. Viktorija Andrulyte (LTU - Lithuania)
...15. NUR SHAZRIN MOHAMAD LATIF (MAS)
Kedudukan keseluruhan selepas Perlumbaan 10 (mata bersih):
1. Anne-Marie Rindom (DEN) - 64 mata
2. Marit Bouwmeester (NED) - 71 mata
3. Josefin Olsson (SWE) - 79 mata
...26. NUR SHAZRIN MOHAMAD LATIF (MAS) - 194 mata
International 470 Wanita:
Perlumbaan 5:
1. Camille Lecointre-Aloise Retornaz (FRA)
2. Ai Kondo Yoshida-Miho Yoshioka (JPN)
3. Hannah Mills-Eilidh McIntyre (GBR)
...20. NURAISYAH JAMIL-JUNI KARIMAH NOOR JAMALI (MAS)
Perlumbaan 6:
1. Agnieszka Skrzypulec-Jolanta Ogar (POL)
2. Ai Kondo Yoshida-Miho Yoshioka (JPN)
3. Hannah Mills-Eilidh McIntyre (GBR)
...20. NURAISYAH JAMIL-JUNI KARIMAH NOOR JAMALI (MAS)
Kedudukan keseluruhan selepas Perlumbaan 6 (mata bersih):
1. Agnieszka Skrzypulec-Jolanta Ogar (POL) - 10 mata
2. Hannah Mills-Eilidh McIntyre (GBR) - 14 mata
3. Camille Lecointre-Aloise Retornaz (FRA) - 17 mata
...20. NURAISYAH JAMIL-JUNI KARIMAH NOOR JAMALI (MAS) - 91 mata
TERJUN
------------
Pusingan kelayakan:
3 meter (m) Papan anjal Wanita:
1. Shi Tingmao (CHN) - 350.45 points
2. Wang Han (CHN) - 347.25
3. Jennifer Abel (CAN) - 332.40
…
10. Nur Dhabitah Sabri (MAS) - 291.60
…
20. Ng Yan Yee (MAS) - 251.95
(Nota: Hanya 18 penerjun terbaik layak ke separuh akhir, dua berikutnya dalam senarai simpanan)
PELAYARAN:
------------------
Laser Standard Lelaki:
Race 9:
1. Karl-Martin Rammo (EST)
2. Elliot Hanson (GBR)
3. Vishnu Saravanan (IND)
…
23. KHAIRULNIZAM MOHD AFENDY (MAS)
Race 10:
1. Philipp Buhl (GER)
2. Ryan Lo (SGP)
3. Sam Meech (NZL)
…
20. KHAIRULNIZAM MOHD AFENDY (MAS)
Kedudukan keseluruhan selepas Race 10 (mata bersih):
1. Matt Wearn (AUS) - 49 mata
2. Hermann Tomasgaard (NOR) - 71 mata
3. Tonci Stipanovic (CRO) - 74 mata
…
28. KHAIRULNIZAM MOHD AFENDY (MAS) - 196 mata
GOLF
--------
Pusingan 2 Lelaki:
1. Xander Schauffele (USA) 11 di bawah par 131
2. Carlos Ortiz (MEX) 10 di bawah par 132
3. Mito Pereira (CHI), Alex Noren (SWE), Sepp Straka (AUT) 8 di bawah par 134
…
T55 Gavin Green (MAS) kedudukan terkini selepas menamatkan 14 lubang dengan dua di atas par 55 pada Pusingan Kedua
(Nota: 60 pemain)
(Nota: Pusingan kedua ditangguhkan dan akan disambung pada 7.45 pagi Sabtu waktu tempatan (8.45 waktu Malaysia)
BADMINTON
-------------------
Separuh akhir:
Beregu lelaki: Li Jun Hui-Liu Yu Chen (CHN) mn AARON CHIA-SOH WOOI YIK (MAS) 24-22, 21-13
-- BERNAMA